Diş Çekimi

Diş Çekimi

Diş Çekimi

Diş çekimi, bir dişin çene kemiğinden ameliyat yoluyla çıkarılması olarak tanımlanabilir. Bu; genellikle çürük, kırık, köklerinin çürümüş veya diğer nedenlerle sağlıklı bir şekilde kalmamış dişlerin çekilmesi için yapılan bir tedavidir. Diş çekimi, bir diş hekimi tarafından yapılır; bazen dişin durumuna göre lokal anestezi, genel anestezi veya sedasyon kullanılabilir. Diş çekimi sonrası yapılacak tedavi ihtiyacına göre implant, protez veya diğer tedaviler uygulanabilir.

Diş Çekimi Nasıl Yapılır?

Diş çekimi, bir dişin ağızdan alınmasını içeren bir diş hekimliği prosedürüdür. Öncelikle, diş hekimi hastanın ağrı durumunu değerlendirir ve ağrı kontrol yöntemlerini uygular. Daha sonra, dişin çekilmesi için gerekli olan teknikler uygulanır. Bu işlem için genellikle lokal anestezi kullanılır, ancak bazı durumlarda genel anestezi de kullanılabilir. Diş çekimi sırasında, dişin çevresindeki doku kesilir ve diş çekilir. Son olarak, dişin yerine geçici bir tampon yerleştirilir ve hasta iyileşme sürecine alınır.

Doktor Bayar
  • Diş çekimi ile birlikte, ağrının ortadan kaldırılması sağlanır.
  • Dişteki kronik enfeksiyonlar, diş çekimi ile önlenebilir.
  • Çekilen dişin yerine yeni bir diş yerleştirilebilir. Bu, dişlerin çürümesine neden olan boşlukları doldurur.
  • Çekilen dişin yerine estetik açıdan daha iyi bir diş yerleştirilebilir. Bu yöntemle diş estetiğinin iyileştirilmesi sağlanır.

Diş çekimi sırasında acı hissetme olasılığı vardır, ancak genellikle lokal anestezi veya genel anestezi kullanılarak bu acı azaltılır. Lokal anestezi, dişin çekileceği bölgeye uygulanır ve dişin çekilmesi sırasında hissedilen ağrıyı azaltır. Genel anestezide ise, hasta uyutulur ve diş çekimi sırasında hiçbir ağrı hissetmez.

Ağız ve diş sağlığı, temel vücut sağlığımız için çok büyük önem taşıdığından birçok dental prosedür gibi diş çekimi işlemi de profesyoneller tarafından gerçekleştirilmelidir. Doktor Bayar Diş Kliniği’nde bulunan uzman diş hekimlerimiz, diş çekimi işlemlerini kaliteli ve steril bir şekilde sunuyor. Siz de Doktor Bayar Diş Kliniği’ne gelebilir veya sitemizde yer alan formu doldurarak bilgi alabilirsiniz.

Tedaviler

Doktor Bayar

ILETIŞIM

Almak istediğiniz hizmet, tedavi ve daha fazlası için lütfen bizimle iletişime geçin.

Bizi Arayın
0552 474 16 86
E-Posta Gönderin
Bizi Ziyaret Edin!
Kızılay Mah. Meşrutiyet Caddesi No: 20/4 Çankaya/Ankara