Diş Taşı Temizliği

Diş Taşı Temizliği

Diş taşı, ağız ve diş temizliğini düzenli olarak yerine getirmeyen kişilerin dişlerinde yemek artıklarının birikmesi ve tortu oluşturmasıyla meydana gelir. Bu tortuya “plak” ve “tartar” adı verilir. Diş taşları kahverengi, beyaz ve sarı olabilir.

Kötü görünüme sebep olduğu için diş taşları olan kişiler gülerken ağızlarını kapatabilir. Buna ek olarak diş taşları, ağız kokusuna da sebep olabilir.


Diş taşı temizliği nedir?

Diş ve diş eti hattındaki dişlerde oluşan plak ve tartarın temizlenmesi işlemine diş taşı temizliği denir. Diş taşı temizliği sırasında diş hekimi özel bir alet kullanır ve dişlere zarar vermeden plak ve tartarları temizler.

Diş ve diş eti hattındaki dişlerde oluşan plak ve tartarın temizlenmesi işlemine diş taşı temizliği denir. Diş taşı temizliği sırasında diş hekimi özel bir alet kullanır ve dişlere zarar vermeden plak ve tartarları temizler.

• Diş taşı temizliği sırasında diş hekimi özel bir aletle diş taşlarını temizlemeye başlar. Gerekli görürse diş hekimi bazı durumlarda lazer de kullanabilir.
• Plak ve tartarlar temizlendikten sonra dişler ve diş yüzeyi cilalanır.
• Diş taşı temizliği ve cilalama sonrası diş hekimi, yeni plak oluşumunu engellemek için hastalarına temel ağız ve diş sağlığı hakkında bilgi verir.

Diş taşı temizliğinin hem estetik hem de diş sağlığı açısından birçok faydası vardır:

• Diş taşı temizliği sayesinde diş ve diş etleri daha sağlıklı bir hal alır.
• Dişler ve gülüş, daha estetik görünür.
• Diş çürümesi ve diş sallanması gibi problemler önlenir.
• Dişler güçlenir.
• Muhtemel diş apseleri engellenir.
• Diş taşı temizliği sonrası dişler beyazlar.

Diş taşı temizliği, acı veren bir işlem değildir. Diş hekimi, diş taşı temizliği sırasında anestezi uygulamaz, özel bir alet yardımıyla diş taşı temizliğini gerçekleştirir. Diş taşı temizliği sırasında veya sonrasında sadece geçici bir sızı hissedilir, acı veya ağrı yoktur.

Ağız ve diş sağlığı, temel vücut sağlığımız için çok büyük önem taşıdığından birçok dental prosedür gibi diş taşı temizliği işlemi de profesyoneller tarafından gerçekleştirilmelidir. Doktor Bayar Diş Kliniği’nde bulunan uzman diş hekimlerimiz, diş taşı temizliği işlemlerini kaliteli ve steril bir şekilde sunuyor. Siz de Doktor Bayar Diş Kliniği’ne gelebilir veya sitemizde yer alan formu doldurarak bilgi alabilirsiniz.

Tedaviler

Doctor Bayar

ILETIŞIM

Almak istediğiniz hizmet, tedavi ve daha fazlası için lütfen bizimle iletişime geçin.

Bizi Arayın
0552 474 16 86
E-Posta Gönderin
Bizi Ziyaret Edin!
Kızılay Mah. Meşrutiyet Caddesi No: 20/4 Çankaya/Ankara