Diş Teli Tedavisi

Diş Teli Tedavisi

Diş teli; dişlerdeki çapraşıklığı düzeltmek, varsa boşlukları doldurmak ve alt çene ile üst çene arasındaki senkronizasyonu sağlayarak kapanış bozukluğunu ortadan kaldırmak için dişler üzerine braket takılması ve braketler üzerinden tel geçirilmesi ile yapılan bir diş tedavisidir.

Neden diş teli takmalısınız?

  • Çapraşıklık: Çapraşıklık, hastaların diş teli tedavisi almasının en yaygın sebeplerinden biridir. Bu problem, dişlerin üst üste binmesi ile oluşur. Sağlık için olduğu kadar estetik açıdan da hastaların şikâyet ettiği bir durumdur. Çapraşıklık problemi, diş teli tedavisi ile çözülebilecek bir sorundur.
  • Overbite: Üst çenenin alt çeneden daha önde olması halinde “overbite” denen durum meydana gelir. Bu durum, alt çene ile üst çene arasında senkronizasyon sağlanamamasına neden olur. Tedavisi için diş teli tedavisi gerekir.
  • Underbite: Alt çenenin üst çeneden önde olması halinde “underbite” denen durum oluşur. Bu durum kapanış bozukluğuna sebep olur, yemek yeme ve konuşma gibi günlük aktivitelerde hastalar bu yüzden sorun yaşar. Tedavisi için diş teli tedavisi gerekir.
  • Openbite: Bu durumdan mustarip kişiler, güldüklerinde alt çene ve üst çene ortasında boşluk oluşur ve kişi yemek yemekte ve konuşmakta çeşitli sorunlar yaşar. Tedavi edilmemesi durumunda hastalarda dil itme alışkanlığı oluşur. Diş teli ile tedavisi mümkündür.
  • Aralıklı dişler: Bazı kişilerin dişleri arasında boşluklar bulunabilir, bu hem estetik hem de sağlık açısından çeşitli problemlere sebep olabilir. Dişler arasında boşluk bulunması, yiyecek artıklarının diş etlerinde birikerek plak ve tartar oluşmasına neden olabilir. Aralıklı dişlerin tedavisi, diş telleriyle mümkündür.

Diş teli çeşitleri; dişlerin bozukluğuna ve malzemeye göre değişiklik gösteriyor. Metal braket, porselen şeffaf braket, lingual braket ve telsiz ortodonti olmak üzere dört diş teli çeşidi vardır. Doctor Bayar kliniğinde uzman diş hekimlerimiz ihtiyacınıza ve isteğinize göre size diş teli tedavileri ile ilgili bilgi vermektedir.

Ağız ve diş sağlığı, temel vücut sağlığımız için çok büyük önem taşıdığından birçok dental prosedür gibi ortodonti (diş teli) işlemi de profesyoneller tarafından gerçekleştirilmelidir. Doktor Bayar Diş Kliniği’nde bulunan uzman diş hekimlerimiz, ortodonti (diş teli) işlemlerini kaliteli ve steril bir şekilde sunuyor. Siz de Doktor Bayar Diş Kliniği’ne gelebilir veya sitemizde yer alan formu doldurarak bilgi alabilirsiniz.

Tedaviler

Doctor Bayar

ILETIŞIM

Almak istediğiniz hizmet, tedavi ve daha fazlası için lütfen bizimle iletişime geçin.

Bizi Arayın
0552 474 16 86
E-Posta Gönderin
Bizi Ziyaret Edin!
Kızılay Mah. Meşrutiyet Caddesi No: 20/4 Çankaya/Ankara