Kompozit Dolgu

Kompozit Dolgu

Kompozit Dolgu

Kompozit dolgu, dişlerde zaman zaman meydana gelebilecek çürüme, çatlama veya kırılma gibi problemleri çözen modern bir tekniktir. Bu problemler ile dişlerde oluşan eksiklikler, kompozit dolgu ile giderilir ve hastanın ihtiyacı olan estetik gülüş sağlanmış olur. Kompozit dolgu sayesinde dişlerde oluşan küçük hasarlar için kalıcı bir çözüm bulunur. Kompozit dolgu, hastanın doğal dişleriyle uyumlu bir renktedir ve hastanın kendi dişiymiş gibi görünür.

Kompozit Dolgu Hangi Sorunları Çözer?

  • Dişteki hafif aşınmalar: Kompozit dolgu, dişlerdeki hafif aşınmayı çözer ve kırılmaları doldurabilir.
  • Dişlerdeki renksizlik: Hastaların en çok mustarip olduğu konulardan biri renksiz dişlerdir. Kompozit dolgu ile dişlerdeki renksizlik giderilebilir.
  • Kısa dişler: Bazı hastaların dişleri doğuştan veya kırılma sebebiyle kısa olabilir. Kompozit dolgu işlemiyle kısa diş problemi ortadan kaldırılabilmektedir.
  • Dişteki hafif hizalanma problemleri: Dişlerde kapanış bozukluğu yoksa ve sadece hafif hizalanma bozuklukları bulunuyorsa kompozit dolgu ile bu hafif hiza problemlerini de çözmek mümkün.
  • Dişler arasındaki küçük aralıklar: Dişler arasında bulunan küçük aralıklar, kompozit dolgu ile kapatılabilir.

Kompozit dolgu eğer estetik amaçlarla yapılıyorsa diş hekimi işlem sırasında anestezi uygulamaz. Ancak kompozit dolgu yapmanın amacı, çürük bir dişe müdahale etmekse işlem öncesinde kompozit dolgu yapılacak dişe lokal anestezi uygulanır.

  • Dolgu öncesinde diş yüzeyine jel uygulanır.
  • Diş hekimi, hastanın doğal diş rengine en uygun kompozit malzemeyi seçerek şekil verir.
  • Dolgu malzemesi dişe uygulanır ve düzeltmeler yapılır.
  • Düzeltmelerin ardından kompozit dolguyu sertleştirmek için diş hekimi led mavi ışık uygular.
  • Led mavi ışık sonrası son düzeltmeler yapılır ve dişler cilalanır.

Ağız ve diş sağlığı, temel vücut sağlığımız için çok büyük önem taşıdığından birçok dental prosedür gibi kompozit dolgu işlemi de profesyoneller tarafından gerçekleştirilmelidir. Doktor Bayar Diş Kliniği’nde bulunan uzman diş hekimlerimiz, kompozit dolgu işlemlerini kaliteli ve steril bir şekilde sunuyor. Siz de Doktor Bayar Diş Kliniği’ne gelebilir veya sitemizde yer alan formu doldurarak bilgi alabilirsiniz.

Tedaviler

Doktor Bayar

ILETIŞIM

Almak istediğiniz hizmet, tedavi ve daha fazlası için lütfen bizimle iletişime geçin.

Bizi Arayın
0552 474 16 86
E-Posta Gönderin
Bizi Ziyaret Edin!
Kızılay Mah. Meşrutiyet Caddesi No: 20/4 Çankaya/Ankara